Woocommerce Iyzico Kategori bazında taksit sınırlaması

Php WooCommerce Wordpress Yazılım

Iyzico Kategori bazında taksit sınırlaması

WordPress woocommerce üzerinden satış yapıyorsanız ve ödeme sistemi olarak iyzico kullanıyorsanız, aşağıda bahsini geçeceğim konunun özellikle Telefon satışı yapan kişiler için çok işe yarayacağını düşünüyorum. Ülkemiz şartlarında cep telefonu taksitli satılamaz. Bunu taksitli ödeme yöntemlerinden çıkartmamız gerekir. Veya başka bir senaryo olarak , bazı kategorilerin taksitsiz satılmasını isteyebilirsiniz.

Iyzico ödeme yöntemi entegrasyonu için KahveDijital tarafından sunulan eklentiyi kullanmanızı tavsiye eder. Bu eklentide kategori bazlı kısıtlama olmayışı elektronik kategorisi olupta telefon satışı yapmaya çalışanları bir hayli yormaktadır.

Çözüm için wp-content/plugins/iyzico-payment-module/ klasörü altında class-wc-gateway-iyzico-checkout-form.php dosyasını bir text editörde açalım.

if ($product_detail->getPrice() > 0) {
$items[] = $product_detail;
}

668. satırın sonunda biten bu kodun altına aşağıdaki kodu eklememiz sorunu çözecektir.

$category_ids = array( 85 ); //Taksitin çıkmasını istemediğiniz kategori id si ,isterseniz virgüllerle ayırarak dilediğiniz kadar artırabilirsiniz.
foreach ( $woocommerce->cart->cart_contents as $key => $values ) {
$terms = get_the_terms( $values[‘product_id’], ‘product_cat’ );
foreach ( $terms as $term ) {
if ( in_array( $term->term_id, $category_ids ) ) {
$request->setEnabledInstallments(array(0)); //bu kategori(ler)den bir ürüne rastlarsa varsayılan olarak tek çekim ödeme seçeneği gelecektir. Diğer taksit seçenekleri gizlenir.
}
}
}

İlgili kategoride bir ürün iyzico ödeme sayfasında taksit seçenekleri çıkarmayacaktır. Tek başına bir kategori dışı ürün eklense veya karışık bir sepette kategori dışı ürün olsa dahi taksit seçeneği çıkmayacaktır.

Bu kodu eklerken yardımlarından ötürü iyzico ekibine teşekkürü borç bilirim.

İyi satışlar

4 thoughts on “Woocommerce Iyzico Kategori bazında taksit sınırlaması

    1. Bunu tarif ettiğim dosyaya eklediğinize emin misiniz. Sepetten satınala basana kadar bu eklenti devreye girmez. Biz eklentiyi düzenliyoruz sadece. Herhangi bir temayı değil. Eklenti yanlış editlenirse zaten oto deaktif olur.sitenin göçme ihtimali eklenti editlerken yoktur. PHP error logları açıp site açılmıyor dediğiniz anda ki dökümü buraya eklerseniz yorumlayabiliriz

  1. iyzico nun yeni önerdiği eklentiyi site kurdum fakat bu dedikleriniz eklentinin içinde yok. sizin önerdiğiniz eklentiyi kurdum ondada $category_ids = array( 55, 42, 43 ) gibi eklemeleri yapmış olmama rağmen taksit sayısı yine ödeme alanında çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir